Podstawowe zasady oszczędzania ciepła

W celu skutecznego oszczędzania ciepła zastosuj się do poniższych zasad:
1. Reguluj temperaturę w pomieszczeniach; używaj zaworów termostatycznych, pozwalają one utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Należy zwrócić uwagę, aby zawór zawsze był odsłonięty. Pamiętaj, że zasłony, meble czy inne przedmioty mogą zakłócać jego działanie.
2. Dbaj o kaloryfery; w przypadku zauważenia, że część żeberek nie grzeje, śladów zacieków czy też nie działającego prawidłowo zaworu, prosimy o kontakt w godzinach pracy zarządcy, wyślemy serwis.
3. Nie zasłaniaj grzejników; każdy przedmiot zakrywający kaloryfery zmniejsza ich wydajność i prowadzi do niedogrzania pomieszczeń i zwiększenie strat ciepła.
4. Wietrz mieszkanie;  w okresie zimowym zaleca się szybkie wietrzenie polegające na zamknięciu kurków przy grzejnikach i otwarcie okien na oścież na około 10-15 minut.
5. Obniżaj temperaturę na porę nocną;  warto zmniejszyć temperaturę w nieużywanych w nocy pomieszczeniach.
6. Nie susz ubrań na kaloryferach; układanie wilgotnych rzeczy na kaloryferach ogranicza ich wydajność i może powodować zawilgocenie ściany.
7. Zadbaj o części wspólne budynku; zamykaj okna i drzwi na korytarzach, klatkach schodowych i w piwnicach, pozwoli to uniknąć nadmiernego wychładzania budynku.

Podobne wpisy